Hizmetlerimiz.

 

Ne Yapıyoruz?

Dijital Matbaa, klasik matbaalarda kullanılan, film, kalıp gibi statik yöntemler yerine doğrudan dijital verilerden baskı ve baskı sonrası işlemlerin yapılmasıdır. Özellikle 1000 adet altındaki kitap baskılarında daha ekonomik ve hızlı olduğu için tercih edilmektedir.

Dijital ortamda hazırlanan çalışmaların film, aydinger, asetat, kalıp vb. ara aşamaların kullanılmadan doğrudan dijital baskı makinelerine gönderilerek basılması tekniğine dijital baskı adı verilir. Gelişen teknoloji ve yapılan yatırımlar sonucu Dijital Baskı belli adetlere kadar Ofset Baskı ile rekabet edebilir hale gelmiştir. Genelde düşük adetli ve hızlı çözümler sunduğu için Dijital Baskı tercih edilir.
Kişilerin, firmaların ve kurumların kendilerini tanıtmak ve daha geniş kitlelere ulaşmak amacı ile logo ve sloganlarının bulunduğu hediyelik eşyalara promosyon denir. Bu bir nevi reklamcılık faaliyeti oluyor. Yabancı kökenli bir kelime ve Türkçe karşılığında ise “özendirmek” ifadesini görüyoruz.

Özellikle 20. Yüzyıl ile birlikte reklamcılık denilen olgu insanların hayatına girmeye başladı. Tanıtım maliyetleri inanılmaz boyutlara ulaşan firmalar da giderlerini azaltabilmek için promosyon dediğimiz olguyu başlattı. Kısacası bu iletişim alanı bir ihtiyaçtan doğdu. Günümüzde hala bu organizasyon kullanılıyor. Kurumlar, müşterilerini ve potansiyel alıcılarını bu yolla kendisine çekiyor.

Toplantı, nişan, düğün, mezuniyet, açılış gibi tören ve etkinliklere katılması arzu edilen kişilere çağrı amacıyla yazılan çok kısa mektuplardır.

Tual baskı olarak da adlandırılan kanvas (canvas) baskı, mürekkep püskürtmeli yazıcılar (veya benzeri bir teknoloji ile) kullanılarak basılan ve daha sonrasında tuval üzerine sıkıca oturması için uzatılan resimler veya portrelerdir. Resim yazdırıldıktan sonra, çerçeve boyunca ve kenarları boyunca gerilir.

Grafik tasarım hizmetleri dijitalleşen dünyada işletmelerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmetler arasında yer almaktadır. E-ticaret veya internet, sosyal medya üzerinden hizmet veren her türlü kurum, kuruluş veya şirket için grafik tasarım hizmetleri olmazsa olmazlar arasındadır.

Kırtasiye halk arasında kırtasiye malzemelerinin satıldığı yer olarak bilinir. Fakat gerçek biraz daha farklıdır. Her türlü kağıt, defter, kitap, kalem, hobi malzemeleri, mürekkep vb. Eşyaların bütününe kırtasiye ismi verilir. Kırtasiye kelimesi Arapça kökenlidir, dilimize oradan geçmiştir. Zamanla ülkemizde kırtasiye malzemeleri satılan yer olarak kullanılmaya başlanmıştır.


Günümüzde kırtasiyeler daha çok satış yapılabilmesi için okul ve iş yerlerinin yakınında açılmaktadır. Eskiden kırtasiye dükkanları küçük olurken günümüzde büyük çaplı kırtasiyeler de açılmaya başladı. Ayrıca E-ticaret siteleri üzerinden de kırtasiye ürünlerinin tamamına kolaylıkla erişebilirsiniz. ÜrünSeç’te A’dan Z’ye her türlü kırtasiye malzemesini bulabilirsiniz.

Baskıya mı ihtiyacınız var?

Bizimle İletişime Geçin

GSM: +90 501 240 40 42
Adres: Zübeyde Hanım,Sebze Bahçeleri Cd. No:105 Altındağ/Ankara